Tesis durumu (COVID-19): Normal operasyon - asgari uzaktan çalışma (İB-Genelge-19986)


Türk Hızlandırıcı ve Işınım Laboratuvarı

Gelecek nesil hızlandırıcı teknolojileri

Hızlandırıcı bilimi

TARLA'nın doğrusal hızlandırıcısı iki ışın hattı ve beş bilim istasyonu ile donatılmıştır. 40 MeV elektron ışını Bremsstrahlung deneyleri ve serbest elektron lazer (FEL) uygulamaları için fotonlar üretir.

Araştırma başlıkları

TARLA malzeme bilimi, fotokimya, biyoteknoloji, doğrusal olmayan optikler, yarı iletkenler ve tıp konularında çoklu işbirliği şemaları kullanarak bilimsel ve mühendislik araştırmaları gerçekleştirmektedir.

Aktiviteler

TARLA yeni zirvelere çıkmaya yardımcı olan ezber bozan fikirleri masaya getirerek bilginin yayılmasına değer verir. Çok sayıda akademik ve endüstriyel toplantı etkinliği düzenliyor ve bunlara katılıyoruz.

TARLA takım çalışmasına inanıyor

Daha fazla fikir daha iyi bilimi getirir

Ulusal işbirlikleri

TARLA hızlandırıcı bilimi üzerine ulusal ve dahili olarak finanse edilen araştırma projeleri aracılığıyla seçkin bilim insanlarını ve mühendisleri bir araya getiren kavşaktır.

International Collaborators

Expanding the research output on the global scale is one of our main goals. TARLA is actively participates on multiple international joint research projects.

Sanayi ortakları

Araştırma çıktılarını sanayiye yaymak, bilimsel çıktıların gerçek ürünlerdeki daha iyi uygulanmasını sağlar. Ekibimiz verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olmaya hazır.

Genç beyinler

TARLA genç beyinlere değer verir ve küçük yaşlardan itibaren yaşam boyu öğrenmeye inanır. TARLA gençleri hızlandırıcı bilimini öğrenmeye teşvik eder.

TARLA Kariyer

Geleceği düşünün, TARLA gibi düşünün

Açık pozisyonlar:

Sosyal medya sayfamızdan güncel iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

İletişime geçin

Lütfen aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak bize ulaşın